Pietryka, Mita ,Rajzer, Koń, Krawczyk, Zieliński, Rozborski (74. Bryk), Jakubowski, Woźny, Kwiatkowski (84. Madeja),Blim

Konieczny - Ł. Stefanik , Bernacki , Marek Nowak - Szewc (46. Lorek ), Wstępnik (46. T. Zych ), W. Nowak , Iwański , Mroczek (74. Łukaszewski) - Hajec 2, M. Kędzior .

Żółte kartki:

Krawczyk - Bernacki, Lorek.

Sędziował: Krzysztof Bomba - (Mielec).

Widzów 350.

Zespół z Pilzna całkowicie rozczarował. Widać było, że goście w tym sezonie nie grają już o nic, bo bali się angażować w ostrzejsze starcia, byli wolniejsi. Na dodatek popełniali fatalne błędy w obronie: przy pierwszym golu Łukasz Mroczek przyjął piłkę rywalowi, przy drugim i trzecim brakowało asekuracji i Resovia kontrowała w przewadze, a przy czwartym - Piotr Krawczyk wykorzystał niefrasobliwość Grzegorza Lorka.
    Pierwsza połowa to całkowita dominacja miejscowych. W drugiej, przy stanie 2-0, gościom udało się zdobyć kontaktowego gola przy biernej postawie obrońców, a w 68. minucie Marcinowi Kędziorowi udało się nawet wyrównać, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

źródło: NOWINY

Piłkarze Resovii odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej i bardzo wyraźnie pokonali jedenastkę z Pilzna. W 17. min z rzutu wolnego dośrodkował Zieliński. Po błędzie obrońców Rzemieślnika do piłki doszedł Rajzer i strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Kolejne bramki padały już w drugiej odsłonie meczu. Dziesięć minut po wznowieniu gry lewym skrzydłem przedarł się Jakubowski i dośrodkował w pole karne. Futbolówkę przejął Kwiatkowski, wymanewrował obrońców Stefanika i Bernackiego i strzałem w "okienko" bramki podwyższył prowadzenie. Honorowego gola dla przyjezdnych zdobył Marcin Kędzior. W 64. min wykorzystał gapiostwo rzeszowian i finalizując podanie Waldemara Nowaka pokonał Pietrykę. Mimo że po zdobyciu kontaktowej bramki gra się wyrównała, to tylko gospodarze wpisywali się na listę strzelców. Najpierw w 78. min ponownie Kwiatkowski pokonał golkipera gości, a cztery minuty później to samo uczynił Blim ustalając wynik meczu.

Wisłoka Dębica

Szerszeń (71, Misiura), Bizoń, Konrad, Kędzior (46. Król), Kantor (71. Wadas), Łoch, Kalita, Stalec, Podlasek, Kobos (62. Królikowski)

TRENER: Mirosław Kalita

Jakubowski (ż), Mita (ż), Rajzer (ż), Koń (ż) i Konrad (ż), Podlasek (ż)

SĘDZIOWAŁ: Mariusz Złotek (Gorzyce)

WIDZÓW: 700

Resoviacy mogą sobie pluć w brdę. Gdyby wykorzystali dwa karne!!!, staliby się sprawcami największej sensacji inauguracyjnej kolejki. Na pocieszenie pozostał fakt, iż pokazali swój słynny charakter i walczyli jak równy z równym z głównym kandydatem do awansu. Niewykluczone, że osoba Piotra Piątka, bramkarza Wisłoki, będzie przez kilka kolejnych nocy straszyła w snach Artura Zielińskiego i Dominika Konia. Piątek w 17 min wyczuł intencję "Zielaka", a 9 minut później, w jeszcze lepszym stylu, obronił strzał z "wapna" rzeszowskiego obrońcy. I pomyśleć, że jego występ stanął pod znakiem zapytania, kiedy na rozgrzewce poczuł ból w kolanie. Po meczu w obozie rzeszowian wrzało. Niby remis z mocniejszym kadrowo rywalem nie jest złym wynikiem, ale okoliczności w jakich do niego doszło, upoważniają do tego, żeby traktować go w kategoriach zaprzepaszczonej szansy. Wygrana oznaczałaby większy komfort psychiczny, a przede wszystkim wzmocniła morale w drużynie. Nie ma co ukrywać - ogromny niedosyt pozostał. W pierwszej części spotkania inicjatywę posiadali resoviacy, w drugiej role się odwróciły. Ale Wisłoka nie pokazała w Rzeszowie niczego specjalnego. Ten zespół stać na znacznie lepszą grę. Rozpoczęło się od uderzenia miejscowych: Witold Jakubowski podał na skrzydło do Grzegorza Kwiatkowskiego, ten ładnie się złożył i huknął z powietrza. Piątek odbił piłkę, która wróciła pod nogi rzeszowskiego napastnika. Poprawka minęła jednak słupek. W odpowiedzi Dariusz Łoch dostrzegł stojącego w polu karnym Resovii Łukasza Kobosa. Młodzian sprytnym zwodem minął obrońcę i strzelił po ziemi. Marcin Pietryka ani drgnął, ale szczęśliwie dla niego Kobos pomylił się o pół metra. Potem błysnął Sławomir Rozborski, prawy pomocnik "pasiaków". Najpierw nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał go Krzysztof Bizoń, następnie to samo uczynił Piątek. Jeszcze przed przerwą, po dośrodkowaniu z rogu Mariusza Stalca, Krzysztof Podlasek "główkował" tuż nad poprzeczką. Ale najlepszą okazję dla Wisłoki zaprzepaścił w 47 minucie Kobos - stojąc 10 metrów od bramki Resovii nie trafił czysto w piłkę. Potem szczęścia próbowali: ponownie Podlasek oraz Mirosław Kalita z wolnego. Gospodarze odpowiedzieli jedynie niecelnym strzałem Witolda Jakubowskiego z dystansu. W sobotnie popołudnie obiekt Podhalańczyka (z uwagi na remont stadionu przy ul. Wyspiańskiego, rzeszowianie wiosną będą rozgrywali tam swoje spotkania) przypominał twierdzę. Porządku pilnowała policja, wojsko i firma ochroniarska. Władze Resovii już w czwartek w oficjalnym piśmie poinformowały o tym, że fani Wisłoki nie zostaną wpuszczeni na stadion. Dlatego dopingowali swój zespół zza ogrodzenia.

Siarka Tarnobrzeg

Wiącek, Stochla, Leptacz, Złotek, Ozimek, Gajda, Kozłowski, Ćwik, Pietrucha (90. Gajewski), Krzemiński (72. Szymański), Głuch (81. Stąporski)

TRENER: Marek Dąbrowski

Pietryka, Krawczyk (46. Blicharz), Mita, Rozborski (5. Madeja), Koń, Blim, Zieliński, Woźny
    Bryk (70. Bogdanowicz), Kwiatkowski, Smężeń

Złotek (ż),Ćwik (ż) i Krawczyk (ż), Mita (ż)

SĘDZIOWAŁ: Leszek Gawron (Mielec)

Widzów: 600

Siarka zagrała bardzo dobre spotkanie szczególnie w pierwszej połowie meczu. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia. W 3 minucie meczu dwójkowa akcja pozyskanych z Tłoków Gorzyce Gajdy i Głucha, ten pierwszy dośrodkowuje na krótki słupek, tam ładnieakcje wykańcza Głuch. W 24 minucie meczu strzał zza pola karnego Zielińskiego i słupek ratuje młodego bramkarza Siarki Łukasza Wiącka. 9 minut później Złotek posyła długą piłkę pod pole karne Resovii, tam na czystą pozycje wychodzi Krzemiński, lecz bramkarz uprzeda napastnika Siarki po za polem karnym, piłka trafia do stojącego na 30 metrze Głucha a ten ładnym lobem umieszca piłke w siatce gości. W drugiej połowie Siarka opadła nie co z sił co wykorzystali goście. W 56 minucie faulowany na szesnastym metrze był jeden z zawodników Resovii. Do piłki podszedł Zieliński i ładnym strzałem w samo okienko ustalił wynik meczu. Później mecz toczył się już bez przewagi żadnej z ekip, choć nerwy były do końca.

Stal Sanok

Płatek - Ząbkiewicz, Łuczka, Wróblicki, Dan. Niemczyk, Węgrzyn, Mielniczek (67. Badowicz), Łukacz, Kosiba, Nikody (81. Pańko), Matuszewski (90. Sumara)

TRENER: Ryszard Federkiewicz

Pietryka - Krawczyk, Rajzer, Ferenc, Koń, Blim (81. Miłoń), Zieliński, Woźny, Jakubowski, Kwiatkowski, Domoń (66. Madeja)

Badowicz oraz Ferenc (ż), Rajzer (ż)

SĘDZIOWAŁ: Dariusz Tomas (Jarosław)

WIDZÓW: 600

Resovia okazała się niezbyt wymagającym przeciwnikiem dla gospodarzy, którzy tym samym umocnili się na fotelu lidera. Po dwóch zwycięstwach w dotychczasowych kolejkach rundy rewanżowej po 1-0, Stal nareszcie zdobyła - i to przed własną, licznie zgromadzoną publicznością - więcej goli. Bramkę strzeliła również Resovia, ale sędzia jej nie uznał, ponieważ dopatrzył się spalonego. I połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy rzadko pozwalali zagrozić swojej bramce, co skutkowało tym, że rzeszowianie oddali tylko jeden groźny strzał. Za to sanoczanie nie próżnowali, chociaż początkowo z miernymi efektami. W pierwszych minutach spotkania Rafał Nikody sfinalizował składną akcję zespołu, jednak strzelił zbyt słabo, aby zaskoczyć Marcina Pietrykę. Za moment zaatakowali przyjezdni, lecz Grzegorza Kwiatkowskiego w bezpiecznej odległości od bramki rozbroili Paweł Kosiba i Paweł Mielniczek. W 6 min niegroźny strzał Krzysztofa Blima obronił Tomasz Płatek, a za chwilę plany Konrada Domonia pokrzyżowali obrońcy Stali. W 8 min po wolnym za faul na Nikodym, atak rozpoczął Marek Węgrzyn, podając do Mielniczka, który przedłużył do Nikodego, ale tego ostatniego powstrzymał Witold Jakubowski (za kilka minut Nikody ponownie nie miał szczęścia, bo jego szturm prawą stroną zastopował Piotr Krawczyk). Potem nie było lepiej: Kosiba (17.) z dużej odległości z wolnego uderzył futbolówkę ponad poprzeczką, zaś Nikody (18.) nie trafił do pustej bramki, a w 21 min po szybkim ataku Daniel Niemczyk posłał piłkę w pole karne, ale muśniętej przez obrońców nie zdołali dosięgnąć Nikody i Mielniczek. W 24 min precyzyjne uderzenie z wolnego Węgrzyna przewidział golkiper Resovii i wyłapał piłkę, a w 28 min Artur Zieliński mocno uderzył także z rzutu wolnego, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. Nie powiodła się też akcja Rafała Rajzera, Dominika Konia, Krzysztofa Blima i Witolda Jakubowskiego, bo tego ostatniego powstrzymał blisko pola karnego Mielniczek. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę próbował podwyższyć jeszcze Tomasz Matuszewski, ale strzelił nad bramką (podawał mu z prawej strony Kosiba, któremu udało się zwycięsko wyjść ze starcia z Przemysławem Ferencem i Krawczykiem). Po przerwie gospodarze, widać zadowoleni z korzystnej dla siebie sytuacji na boisku, wyraźnie spuścili z tonu i częściej pozwalali przyjezdnym gościć na swym przedpolu, ale ci nie potrafili ukoronować tych wizyt zdobyciem bramki. Np. w 54 min wzdłuż linii pola karnego zagrywał Kwiatkowski, ale nieprecyzyjnie w "piątkę" wrzucił Konrad Domoń, a w 56 min z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Stali Grzegorz Woźny, jednak piłka poszybowała nad bramką. W odpowiedzi na chwilową przewagę gości w 60 min niecelnie główkował Dariusz Wróblicki. Szansę na zdobycie honorowego gola goście mieli w 71 min, ale silny strzał Jakubowskiego przeleciał obok słupka. Po kolejnej akcji, stojąc przed ogromną szansą, Matuszewski zawahał się (boczny arbiter sygnalizował spalonego, ale główny nie gwizdnął) i spudłował, strzelając z kilkunastu metrów obok słupka. W 79 min Kwiatkowski (wcześniej po ziemi posłał piłkę prosto w ręce bramkarza) wpakował piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego (ułamek sekundy przed tym nie zareagował, gdy jeden z gospodarzy dotknął piłkę rękami w polu karnym). W samej końcówce na listę strzelców mogli się wpisać jeszcze Piotr Badowicz (85.) oraz Daniel Niemczyk lub ponownie Tomasz Matuszewski (89.)

SKŁADY

Marcin Pietryka ,Piotr Krawczyk, Przemysław Ferenc, Rafał Rajzer , Jarosław Mita, Bartosz Madeja, Artur Zielińsk, Grzegorz Woźny, Witold Jakubowski, Grzegorz Kwiatkowski , Krzysztof Blim

TRENER: Ferdynand Kamas

MKS Kańczuga

Groch – Siekała, Rochecki, Szmuc, Kiszka, Majcher, Florek, Szydełko, Zięba, Grzebyk, Łuczyk

Stal Mielec

Dydo - Jędrusiak, Misiaczek, Kosowicz, Sęk, Leśniowski, Radulij, Dam. Polak (65. Serafin), Fundakowski, Jaskot, Abramowicz (89. Tylski)

TRENER: Włodzimierz Gęsior

Pietryka - Ferenc, Rajzer, Mita, Domoń, Blim, Zieliński, Woźny, Jakubowski, Kwiatkowski, Madeja

Madeja

Mecze pomiędzy Resovią, a Stalą Mielec zawsze mobilizują kibiców obu drużyn. Tak było i tym razem.
    Dzięki dobrej organizacji i pomocy kibiców Resovii z Irlandii na mecz do Mielca wybieramy sie pierwszym w historii "pasów" pociągiem specjalnym. Na dworcu w Rzeszowie melduje się ok. 380 kibiców Resovii, 50 ze Stalowej Woli, 9 z Łódzkiego KS-u, 9 z Miedzi Legnica, 9 ze Stali Sanok ,2 z Arminii Bielefeld,oraz gościnnie 3 kibiców Pogoni Leżajsk, czyli razem jest nas w granicach 460.

SKŁADY

Pietryka, Mita ,Rajzer, Koń, Krawczyk, Zieliński, Rozborski (74. Bryk), Jakubowski, Woźny, Kwiatkowski, Blim

Błękitni Ropczyce

D. Kosiba - B. Orzech , Pociask , Sulisz, Róg - Ciskał , Pacanowski , Bysiewicz , Czerkies , Bieszczad - Skóra.

(03.05.2005r.)

[shadow=blue:e9f7152fe8]UNIA[/shadow:e9f7152fe8] [shadow=white:e9f7152fe8]Nowa[/shadow:e9f7152fe8] [shadow=red:e9f7152fe8]Sarzyna[/shadow:e9f7152fe8] - Resovia Rzeszów

BRAMKI

1-0 Bartłomowicz (59.),
    2-0 Gap (88.)

SKŁADY

Kuziora - Janowski, Rybak, Nowak, Gaca, Wereś (60. Gap), Konior, Bartłomowicz (81. Brusik), Janik (69. Micewicz), Dejnaka (89. Strojek), Zygmunt.

TRENER:

Pietryka - Mita, Rajzer, Zieliński, Woźny, Madeja, Domoń, Koń, Ferenc, Kwiatkowski, Blim (74. Smężeń).

1-0 Koń (23-głową, po wolnym Zielińskiego),
    2-0 Pietryka (90-karny, faul Grabolusa na Blimie).

SKŁADY

Pietryka 7 - Krawczyk 6, Ferenc 6, Mita 6, Koń 6 - Rajzer 6 (67. Blim), Woźny 6, Madeja 5, Domoń 6 - A. Zieliński 7, Kwiatkowski 5 (90. Smężeń).

Rafineria/Czarni Jasło

Grabolus 7 - G. Wolski 6, Chrząszcz 6, W. Wolski 6 - Pytlowany 6, Semla 6, Myśliwiec 5 (46. Wajda 5), Kalityński 5 (46. D. Dziedzic 6), Piotr Smagacki 6 - Kasprzyk 5, Lachowicz 6.

TRENER:Jerzy Daniło

Grabolus, W. Wolski, Lachowicz

SĘDZIOWAŁ: Robert Hyjek - oraz Tomasz Mroczek i Paweł Małodziński (Mielec)

WIDZÓW: 400

Choć w sobotnim meczu styl gry Resovii nie mógł zachwycić, to jednak zdobyte trzy punkty dały rzeszowianom nieco więcej spokoju. Tym bardziej, że niespodziewanych porażek doznały inne drużyny walczące o czwartoligowy byt

Spotkanie pomiędzy Resovią a Rafinerią/Czarnymi nie było porywającym widowiskiem, choć emocji w nim nie brakowało. Wszystko za sprawą dość dużej liczby sytuacji podbramkowych, których jednak obie drużyny nie potrafiły wykorzystać. Po raz kolejny okazało się, że osłabienia jakich przed rundą doznały obie ekipy pozostawiły znaczący ślad na ich stylu gry. - Rywale włożyli wiele walki w ten mecz, ale wygrała drużyna która wykazała się większą skutecznością - mówił po meczu trener jaślan, Jerzy Daniło. Faktycznie, gdyby jego podopieczni, w sytuacjach sam na sam, trafiali do bramki a nie w bramkarza miejscowych, wynik mógł być zupełnie inny.

Skutecznością jednak nie grzeszyli też Resoviacy. Pojedynku z Grabolusem nie potrafili wygrać bowiem ani Kwiatkowski, ani Domoń, ani Rajzer. - Po trzech wcześniejszych porażkach trudno było oczekiwać od nas jakiejś wielkiej gry. Niestety poprzednie wyniki zostawiły ślad w psychice tego młodego zespołu - dzielił się wrażeniami po meczu Ferdynand Kanas, trener "pasiaków".

Obydwie bramki w tym meczu padły ze stałych fragmentów gry, a ich autorami byli obrońca i bramkarz. Wygląda więc na to, że napastnicy "pasiaków" cierpią na jakąś strzelecką niemoc. Nie zmieniło się też nic w tyłach. Kolejne błędy w wyprowadzaniu piłek spowodowały kontry, po których Marcin Pietryka był w niemałych opałach i tylko jego umiejętnościom i szczęściu Resovia zawdzięcza czyste konto w tym spotkaniu. Problemy z dobrą grą mieli też obrońcy, którzy zbyt łatwo dopuszczali pod swoje pole karne napastników gości, a czasem wręcz sami oddawali im piłkę.

Być może jednak sobotnie zwycięstwo pozwoli się nieco odblokować zawodnikom Resovii i zagrać na większym luzie, a to wiadomo mocno ułatwia grę. - Mam nadzieję, że to zwycięstwo to nasz krok ku lepszej grze i lepszym wynikom - mówił Fedynand Kanas.

Humory w obozie Resovii poprawiło nie tylko zwycięstwo nad podopiecznymi trenera Daniły, ale także wyniki innych spotkań. Porażki MKS-u Kańczugi, Zrywu Dzikowiec i Żurawianki pozwoliły rzeszowianom odskoczyć nieco od strefy spadkowej. Większy spokój piłkarze Resovii będą mogli zapewnić sobie i kibicom już w najbliższych dniach. W następnej kolejce zagrają oni bowiem w Jarosławiu z tamtejszym JKS-em, a ewentualne zwycięstwo, w kolejnym pojedynku o 6 punktów, mocno zbliży rzeszowian do zachowania czwartoligowego bytu. Gdyby jednak "pasiaki" nie sprostały gospodarzom ich sytuacja nadal będzie nerwowa.

JKS 1909 Jarosław

Kozioł-Włoch, Mazurkiewicz, Krawiec- W.Soczek, Zajchowski, Puńko,Hadała ( 46 Wąsowicz.55 Kłos) M.Soczek (46 Bogonos)- Wilusz, Perczyk.

TRENER: Krzysztof Stefanowski

Pietryka- Ferenc, Krawczyk, Koń, Mita- Rajzer.(88 Bryk), Zieliński, Domoń, Woźny, Kwiatkowski, Rozborski (90 Baran)

Puńko, Wilusz
    - Mita, Ferenc, Wożny

SĘDZIOWAŁ: Mariusz Guzik ( Krosno)

WIDZÓW: 500

Bardzo smutne miny mieli kibice JKS po sobotnim przegranym meczu z Resovią. Dla miejscowych było to bardzo ważne spotkanie, bo zwycięstwo. dawało im komfort psychiczny w dalszej rywalizacji o utrzymanie się w IV lidze. Już w pierwszej minucie gospodarze mogli prowadzić 1-0, ale piłka po strzale Wilusza trafiła w poprzeczkę. W 12 minucie doskonałą sytuację na zdobycie miał zawodnik gości Kwiatkowski , który z 6 metrów strzelił obok słupka. Gospodarze prowadzenie uzyskali w 20 minucie po strzale Wilusza który popisał się rajdem z połowy boiska i piłkę posłał w długi róg nie dając żadny szans Pietryce na obronę. Radość gospodarzy nie trwała długo bo w 28 minucie goście doprowadzili do wyrównania po strzale Rozborskiego głową po rzucie rożnym którego wykonawcą był Woźny. W 37 minucie przyjezdni zdobyli drugiego gola, ale sędzia go nie uznał gdyż zdobywca jej Domoń jej zdaniem sędziego liniowego znajdował się na pozycji spalonej. Początek drugiej połowy należała do Resovii która w 62 minucie po strzale Kwiatkowskiego który wykorzystał podanie Woźnego zdobyła bramkę. Jak się później okazało była to bramka na wagę trzech punktów i pierwszego zwycięstwa Resovii na wyjeździe w tej rundzie. Gospodarze robili wszystko aby szalę tego spotkania przechylić na swoją korzyść. Najlepsze sytuację mieli Mazurkiewicz i Waldemar Soczek. Rzeszowianie też mieli kilka sytuacji na zdobycie bramek. Nie wykorzystali ich Kwiatkowski i Baran. Tak więc JKS czeka bardzo trudne zadanie aby utrzymać się w tej lidze.

Po meczu powiedzieli:

Krzysztof Stefanowski- trener JKS-u

Szkoda że przegraliśmy to spotkanie które bardzo chcieliśmy wygrać. Nie mam do chłopaków żadnych pretensji bo robili wszystko aby ten mecz wygrać Niestety nie udało się. Będziemy walczyć dalej.

Ferdynand Kanas- trener Resovii

Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Było to nasze pierwsze zwycięstwo na obcym boisku. Mecz był bardzo nerwowy, ale dobrze się wszystko skończyło dla mojej drużyny.

Sanovia Lesko 0-4 Siarka Tarnobrzeg 15 maja, 16:00
    Żurawianka Żurawica 3-1 Karpaty Krosno 14 maja, 16:00 (400)
    Zryw Dzikowiec 3-3 Rzemieślnik Pilzno 15 maja, 16:30
    Igloopol Dębica 4-0 Strug Tyczyn 14 maja, 17:00 (400)
    Izolator Boguchwała 0-1 Wisłoka Dębica 15 maja, 11:00
    Czarni Jasło 1-0 Stal Sanok 14 maja, 17:00 (600)
    Unia Nowa Sarzyna 1-0 MKS Kańczuga 15 maja, 17:00
    Błękitni Ropczyce 2-1 Stal Mielec 11 maja, 17:00 (400)