ďťż
Sweety
Rzeszów obiektywnie w obiektywie
KABARET ANI MRU MRU W RZESZOWIE
Stal Greinplast Rzeszów : Stal Stalowa Wola 2:! (2:0)
Odszkodowania Rzeszów - pomogę odzyskać uczciwe odszkodowanie
11.12 | Underground Beats | Pub Underground - RZESZÓW
Wynajem busów autobusów i autokarów Rzeszów przewozy autokarowe
Pierwszy Rzeszowski Piknik Rycerski - 06.09.09
Nabór do Szkoły tańca w Rzeszowie>>Szkoły Sztuki Ulicznej
Dni Kultury Japońskiej - Rzeszów - Wojewódzki Dom Kultury
[STORAGE.to] 50 pierwszych randek (2004) dvd-rip
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • bibliotekag2.opx.pl

  • Sweety

    Jan Wywrocki

    http://sles.um.rzeszow.pl/portal_umr...e/wywrocki.jpg

    Zmarł 8 maja 2003 !!!

    Życiorys:Urodził się w Rzeszowie w 1943 roku w rodzinie muzyków, ojciec grał na organach, także jego rodzeństwo i synowie są także muzykami. Jedynie żona nie gra na żadnym instrumencie muzycznym.
    Talent muzyczny rozwijał w rzeszowskich szkołach muzycznych, ukończył także w rzeszowskiej WSP pedagogikę. Był muzykiem estradowym, a także nauczycielem i wychowawcą uzdolnionej muzycznie młodzieży.
    Dość wcześnie zaczął grać w zespołach rozrywkowych i tanecznych. Znany był zespół braci Wywrockich grający na licznych weselach i zabawach tanecznych w Rzeszowie i okolicy. Współpracował ze znanym rzeszowskim muzykiem estradowym Tomaszem Bąkiem, ale stały etat w PPIE „Estrada” otrzymał znacznie później. W zespole muzycznym rzeszowskiej „Estrady” śpiewał, grał na gitarze, trąbce, puzonie i instrumentach klawiszowych współpracując z Anną German, Zdzisławem Kozieniem, Tadeuszem Nalepą, Mirą Kubasińską, Stanisławem Guzkiem – Stan Borys i innymi. Wraz z zespołem akompaniował gwiazdom polskiej estrady przybywającym do Rzeszowa: Annie Jantar, Jerzemu Połomskiemu, Zespołowi „Partita” i wielu innym.
    Współpracował z rzeszowskimi kabaretami „Porfirion” i „Golec”, był jednym z założycieli Objazdowego Kabaretu Podwórkowego „Barobus”, powstałego na fali mody na kapele podwórkowe. Teksty dwóch programów „Barobusa” napisał Andrzej Listwan. Janek już po śmierci Listwana akompaniował do wielu występów „Meluzyny” w tym do koncertów wspomnieniowych, koncertu „Wieczór z Muzami” na rzeszowskim Zamku i przy nagraniu dwunastu odcinków programu w TV Rzeszów „Karnawał z „Meluzyną”.
    Początkowo jako nauczyciel wychowania muzycznego w Szkole Podstawowej nr 1 prowadził w niej zespoły muzyczne i chóry, a później wiele innych zespołów dziecięcych i młodzieżowych w licznych szkołach i domach kultury. Komponował i pisał słowa do wielu nastrojowych piosenek. Wiele miejsca w swojej twórczości poświęcał Rzeszowowi i dzieciom. Jego piosenki „Historyczne tango” i „Ballada rzeszowska” wykonywane były na jubileuszowym koncercie 650 lecia nadania Rzeszowowi praw miejskich w Uniwersytecie Rzeszowskim zatytułowanym „Muzyka Rzeszowian”, po którym ta ostatnia piosenka stała się lokalnym, rzeszowskim przebojem.
    Przez dwie kadencje i część trzeciej był rzeszowskim radnym ze Staroniwy, przewodniczącym Społecznego Komitetu Budowy Sieci Kananlizacyjnej w swojej dzielnicy. Był muzykiem, działaczem społecznym i pasjonatem, który nie potrafił odmawiać współpracy przy ciekawych i wartościowych inicjatywach. Zawsze przychodził na tradycyjne spotkania opłatkowe do wielu instytucji, na zabawy i choinki noworoczne dla dzieci, i na wigilie na rzeszowskim Rynku i w Towarzystwie św. Brata Alberta. Zmarł 8 maja 2003 roku, spoczywa na cmentarzu na Staroniwie.

    Startował z 1 okręgu wyborczego. Był trzeci na liście wyborczej Rzeszowskiego Porozumienie Prawicy. Otrzymał 386 głosów.

    Na jego miejsce wszedł Antoni Dudek
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • nea111.keep.pl
  • ďťż
    Wszelkie Prawa ZastrzeĹźone! Sweety Design by SZABLONY.maniak.pl.