Sweety
[WSiZ] TOP PROGRAMMERS & System bezpłatnych miejsc
haha pedofilka
Wańka Wstańka & The Ludojades - koncert
PRACA W DOMU
Anioły i Demony / Angels & Demons (2009)
JAK podlaczyc DVD do KOMPA
The Heavy (2010)
Eagle Hunter's Son (2009)
Sherlock Holmes (2009)
Wszystkie Barowe Miłości / All Bar Love (2008)
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • pax-vobiscum.pev.pl

  • Sweety

    "Pater semper incertus", czyli ojciec zawsze niepewny - mawiali mieszkañcy staro¿ytnego Rzymu. A bli¿sze nam ludowe przys³owie g³osi, ¿e "tylko kobieta nie mo¿e byæ rogaczem". Na ¶wiecie a¿ roi siê od ojców, wychowuj±cych nie swoje dzieci...

    Rzymsk± maksymê wzi±³ sobie do serca nawet William Szekspir, wszystkie swoje strachy lokuj±c w sycylijskim królu Leontesie, bohaterze "Opowie¶ci zimowej". Pisarz, kre¶l±c sylwetkê w³adcy, obdarzy³ go dwiema nieciekawymi cechami - chorobliw± zazdro¶ci± o ¿onê i wypieraniem siê ojcostwa, co zapewni³o królowi doczesne miejsce nie tylko w klasycznej literaturze, ale równie¿ w podrêcznikach psychiatrii. "Cierpi±cy na syndrom Leontesa" - tak bowiem mówi siê o mê¿czyznach, którzy nie dowierzaj±, ¿e s± ojcami swoich dzieci.

    Naturalna zdrada

    Maniacy, dewianci? Niekoniecznie, zw³aszcza, je¶li ich lêki nie przeradzaj± siê w agresjê. Badania naukowe przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych dowiod³y, ¿e co 10. dziecko jest "kuku³czym jajem". A bywaj± miejsca i regiony, na przyk³ad w Wielkiej Brytanii, gdzie a¿ co trzeciego potomka poczêto w nieprawym ³o¿u, o czym formalny tatu¶ nie ma zielonego pojêcia!

    Dla psychologów ewolucyjnych takie dane to nie pierwszyzna. Od dawna bowiem przekonuj±, ¿e i w kobiece strategie seksualne wpisana jest zdrada. Wiedziona instynktami kobieta po prostu poluje na partnera, który przeka¿e jej lepszy materia³ genetyczny. A gdy go ju¿ zdobêdzie, wróci do dobrego, sprawdzonego i troskliwego mê¿a, który zapewni jej, i w³a¶nie poczêtemu dziecku, w³a¶ciw± opiekê.

    Wojny plemników

    Kobiecym polowaniom wiele czasu po¶wiêci³ austriacki socjolog, prof. Karl Grammer - z jego obserwacji wynika, ¿e mê¿atki odwiedzaj±ce wiedeñskie dyskoteki by³y sk³onne do zdrady zw³aszcza w czasie dni p³odnych. Jak obliczy³ Grammer, ods³ania³y wówczas ponad 40 proc. swojego cia³a, które s³u¿y³o za seksualny wabik...

    Wiele z nich, tu¿ po "skoku w bok", mia³o te¿ kontakt z legalnym partnerem. I wówczas ich cia³o stawa³o siê prawdziwym polem bitwy dla... plemników. "Zaledwie 1 proc. plemników to p³odni zdobywcy, reszta to bezp³odna rzesza kamikadze" - twierdzi Robin Baker, brytyjski zoolog, autor ksi±¿ki "Wojny plemników". Celem zdobywców jest jak najszybsze dotarcie do jajeczka, reszta ma jedynie wybiæ konkurencyjne plemniki innego mê¿czyzny. Zwyciê¿aj±, rzecz jasna, te lepsze, nosz±ce bardziej warto¶ciowy materia³ genetyczny...

    100-procentowa skuteczno¶æ

    Jeszcze kilkana¶cie lat temu mê¿czy¼ni nie posiadali skutecznego orê¿u do walki o wiedzê na temat pochodzenia swoich (?) dzieci. Powszechnie stosowano wówczas metodê badania grup krwi, która pozwala³a jedynie z du¿ym prawdopodobieñstwem wykluczyæ ojcostwo i nie nadawa³a siê do jego potwierdzania. Panom dokucza³o równie¿ prawo, automatycznie uznaj±ce ich za ojców dzieci urodzonych w czasie trwania ma³¿eñstwa b±d¼ do 300 dni od jego zakoñczenia. Na szczê¶cie odkrycia z lat 90. stawiaj± dzi¶ mê¿czyzn w du¿o lepszej sytuacji. A wszystko za spraw± badañ DNA i coraz lepszego do nich dostêpu.

    - Wyniki testów DNA umo¿liwiaj± wykluczenie ojcostwa ze 100-procentow± pewno¶ci± - mówi Jan Ga³kowski z firmy Biogen, zajmuj±cej siê tego rodzaju badaniami. - Pozwalaj± te¿ na jego potwierdzenie z prawdopodobieñstwem rzêdu 99,9999999 proc., przy za³o¿eniu, ¿e matka i domniemany ojciec nie s± ze sob± spokrewnieni, a tak¿e, ¿e domniemany ojciec nie ma brata - bli¼niaka jednojajowego.

    Pewno¶æ ju¿ za 1,2 tys.

    Materia³ do analizy pozyskuje siê poprzez pobranie krwi lub ¶liny, a samo badanie polega na porównaniu tzw. markerów dziecka, matki i mê¿czyzny podejrzewanego o ojcostwo. - Dziecko ma bowiem zmienne odcinki w DNA po trochê od ka¿dego z rodziców. Te, które nie s± od matki, musz± byæ takie same, jak u ojca. Je¿eli siê nie zgadzaj±, oznacza to, ¿e mê¿czyzna nie jest ojcem - t³umaczy Ga³kowski.

    Badania DNA, w zale¿no¶ci od firmy, kosztuj± ¶rednio od 1,2-2 tys. z³, choæ zdarzaj± siê ceny dochodz±ce do 8 tys. z³. W Biogenie i w O¶rodku Badañ DNA zapewniaj±, ¿e badania prowadzone s± dwukrotnie, co pozwala wyeliminowaæ ewentualne pomy³ki. Wszystkie firmy wymagaj± zgody drugiego rodzica na badanie materia³u genetycznego dziecka.

    Podobne do ciebie

    W Polsce odbywa siê rocznie kilkana¶cie tysiêcy spraw s±dowych, których celem jest potwierdzenie b±d¼ zaprzeczenie ojcostwa. Wystarczy jednak wpisaæ w dowolnej wyszukiwarce has³o "ustalenie ojcostwa", by przekonaæ siê, ¿e jest to problem du¿o wiêkszej czê¶ci populacji. Liczba firm, reklamuj±cych swoje us³ugi w zakresie testów DNA, jest imponuj±ca. I wszystkie one zapewniaj±, ¿e z roku na rok przybywa im klientów - w wiêkszo¶ci m³odych mê¿czyzn. Przypisane czy domniemane ojcostwo jest te¿ tematem wielu forów i stron. Coraz wiêcej osób, nieradz±cych sobie z w³asnymi podejrzeniami, trafia te¿ do gabinetów psychologów i terapeutów. I pomy¶leæ, ¿e dla czê¶ci z nich k³opoty zaczê³y siê od niewinnego stwierdzenia partnerki - ¶wie¿o upieczonej matki: czy ono nie jest podobne do ciebie?

    Marcin Ogdowski


    Phi.

    Przepraszam, ale nie mogê sie powstrzymaæ :)


    Od dawna bowiem przekonuj±, ¿e i w kobiece strategie seksualne wpisana jest zdrada. Wiedziona instynktami kobieta po prostu poluje na partnera, który przeka¿e jej lepszy materia³ genetyczny. Przepraszam bardzo, kobieta to te¿ cz³owiek. A nie zwierzê biegn±ce za swoimi niskimi instynktami. Takie traktowanie jest silnie tendencyjne i powierzchowne. Jak tworzenie nowego, idiotycznego stereotypu - który ma za zadanie co¶ uogólniaæ, upraszczaæ widzenie ¶wiata, ale przez to uproszczenie - nie odpowiadaæ rzeczywisto¶ci. Taki model jest modelem skrajnym, ja nie zaprzeczam ¿e s± kobiety które w ten sposób ¿yj± (mam jeszcze na tyle rozs±dku, by siê tu g³upio nie zapieraæ), ale absolutnie nie mo¿e byæ traktowany jako uogólnienie. To jest w moim pojêciu dewiacja. Znieczulica spo³eczna i moralna. A nie "(r)ewolucyjny" pogl±d na sprawê.


    z jego obserwacji wynika, ¿e mê¿atki odwiedzaj±ce wiedeñskie dyskoteki by³y sk³onne do zdrady zw³aszcza w czasie dni p³odnych. Jak obliczy³ Grammer, ods³ania³y wówczas ponad 40 proc. swojego cia³a, które s³u¿y³o za seksualny wabik... I to ma byæ przepraszam dowód naukowy? Dziecinada, nie dowód. Odkrywanie cia³a, ukazywanie swojej seksualno¶ci i zmys³owo¶ci jest od razu równoznaczne ze zdrad±?? Gówna¿eria. To, ¿e kobieta jest zajêt±, ma sprawiaæ, ¿e od teraz zaczyna chodziæ w worku pokutnym? A co z jej poczuciem atrakcyjno¶ci, w³asnej warto¶ci? To raczej dla mê¿czyzn jest pokusa, by tak± kobietê sprowadzaæ na z³y kierunek. A nie dowód, ¿e ona jest ta "grzeszn±".

    Mi siê wydaje, ¿e sam problem "syndromu Leontesa", jak zosta³ on szumnie tu nazwany, sprowadza siê do z³ego dobrania ma³¿eñstw. Co to za ma³¿eñstwo, w którym nie ma poczucia bezpieczeñstwa i pewno¶ci drugiego partnera. To powinno siê leczyæ, a nie szukaæ idiotycznych wyt³umaczeñ z formy "zaparcia".

    Skoñczy³am.
    Mam nadzieje cholera zaraz mi przejdzie.
    z racji zawodu sama w przyszlosci chcialabym otworzyc takie laboratorium analizy DNA..
    jednak nawet ³abêdzie, uchodz±ce za wzor wiernosci s± niewierne..
    chyba co 5 pan ³abedz wychowuje nie swoje potomstwo :)
    Heh, kto¶ chyba czyta³ ostatnio Newsweeka <ja i owszem>, gdzie o ³ab±dkach i nie tylko wspominano :wink:
    Ca³kiem dobrym wyj¶ciem mog³oby byæ obowi±zkowe badanie DNA zaraz po urodzeniu malucha. Wtedy kobiety nie czu³yby siê poni¿one brakiem zaufania, a panowie nie mieliby dylematów, czy to urojonych, czy niebezpodstawnych. I je¶li dosz³oby do zdrady, nikt nie zosta³by oszukany.
    Choæ moim zdaniem je¶li w zwi±zku jest zaufanie, partnerzy darz± siê szczerym uczuciem, to nikomu nie przyjdzie do g³owy ani ¿eby zdradziæ, ani ¿eby sprawdzaæ, czy do zdrady nie dosz³o.


    Jest taka fajna seria programow naukowych Wszystko co chcieliby¶cie wiedzieæ o seksie ale boicie sie zapytac. O syndromie Leontesa slyszalam i czesciowo nie jest bezsadny, ale na kilkaset badanych par, w ktorych wystepuje problem zazdrosci, u ponad 80% zazdrosny partner ma problemy z plodnoscia. Pozostale zwykle swoj brak zaufania opieraja na przezyciach z przeszlosci (problemy rodzinne, zdrady ojca, przezyta wczesciej zdrada itd) Nie sa znane mechanizmy swiadomosci i czerpania wiedzy o wlasnej plodnosci, czy raczej jej braku, ale trafnosc jest zaskakujaca.
    Poprostu jeszcze zbyt ma³o o sobie wiemy....
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • nea111.keep.pl
  • 
    Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Sweety Design by SZABLONY.maniak.pl.