Sweety
Starcie Tytanów / Clash of the Titans (2010)
Galaktyka
Jak długo jeszcze? / Are We Done Yet? (2007)
depilacja woskiem
Knight Rider (2008) Season 1
Pomnik zamiast parkingu
GHW Weapon Replacement
Progi punktowe 2006
Doro - We're Like Thunder (2005)
The Broken (2008)
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • spartaparszowice.keep.pl

  • Sweety

    W temacie STOP ZARYBIENI¡ NASZYCH WóD OBCA RYBA " kARP" ukleja napisa³:
    Móg³by¶ co¶ wiêcej powiedzieæ na temat tej rzeki?
    Na wakacjach by³em tam kilka razy, raz nawet z wêdk±. Uda³o mi siê z³owiæ kilka niewielkich klonków.
    Rozmawia³em nawet z miejscowymi. Nikt nie wspomina³ o pstr±gach, za to jeden z nich mówi³, ¿e podczas "powodzi", pewnie mia³ na my¶li pêkniêcie tamy w Kamionce, "ryb by³o zatrzêsienie". Wspomina³ o ³owionych tam 5kg karpiach!
    Zachêcam wszystkich, którzy maj± do¶wiadczenia na tej rzece do dzielenia siê swoj± wiedz±.



    A wiêc wypowiem siê na temat tej rzeki poniewa¿ mam spore do¶wiadczenie z po³owów na niej. Na pocz±tku ¶miem stwierdziæ,¿e jest to chyba jedno z najbardziej niepozornych ³owisk w naszym okrêgu. Wychowywa³em siê w odleg³o¶ci 50 m od tej rzeczki. Pózniej mieszkaj±c ju¿ kilka kilometrów dalej ,potrafi³em przesiedzieæ na niej ca³e wakacje, weekendy przez ³adne kilka lat. Teraz zagl±dam w koryto tej rzeki tylko od czasu do czasu w celach wywiadu
    (powód brak sk³adki na wody górskie ,konsekwencj± tego ,¿e wolê wiêksze wody) Ale bywa³o tak,¿e w poprzednich latach uiszcza³em t± sk³adkê tylko po to ¿eby powêdkowaæ na tym potoku.Bo ca³a moja reszta to wody nizinne naszego okrêgu i nie tylko. A wiêc wracaj±c do samego sedna tematu ¶miesz± mnie wypowiedzi ,,...co¶ tam s³ychaæ o pstr±gach,, sam w kole mam takich wêdkarzy ,co zajmuj± siê puszczaniem takich boooojek ,a sami w ¿yciu nic tam ciekawego nie z³apali, bo z rzek woleli wybraæ wiêksz± Wis³okê czy Wielopolkê.(dwie najbli¿sze rzeki Tuszymki) . Dlatego napisa³em wcze¶niej ,¿e ten potok jest bardzo niepozorny bo k³adzie bardzo wysok± poprzeczkê. Ju¿ teraz tylko dla spinningisty.(woda górska). Zgodzê siê z tematem o k³usownictwie na Tuszymce ,ale-to ju¿ przesz³o¶æ bo to co niegdy¶ robili miejscowi na tej rzece by³o bardzo karygodne. Na ca³e szczê¶cie teraz ju¿ tego praktycznie niema. W ramach k³usownictwa zaliczy³ bym wêdkowanie na robaka w jej obrêbie górskim.(Je¶li nas ryba nie zauwa¿y murowane branie na czerwonego robaka: pstr±g,kleñ i reszta zbieraniny) Ale tak mo¿na by³o kiedy¶ w latach 90 -tych jeszcze ta rzeka by³a nizinna. Pstr±gi pojawi³y siê w drugiej po³owie lat 90-tych po pierwszych zarybieniach t± ryb± . W drugim, trzecim roku o szybko da³o siê zauwa¿yæ eksplozjê nowych lokatorów. Objawia³a siê ona mocnym przyciêciem rodzimego rybostanu o którym napiszê zaraz.
    Teraz napiszê o samej technice i czystej wiedzy dla wêdkarza.
    Na wstêpie wypowiem siê ,¿e najatrakcyjniejszy odcinek tej rzeki znajduje siê od miejscowosci Wola Ociecka ,przez Krownice, Strachów,D±bie a¿ do uj¶cia pod Tuszym± i mój opis bêdzie adekwatny do po³owów w tamtych miejscach. Wcze¶niej rzeczka jest atrakcyjniejsza tylko w okolicach przed m³ynem w Ociece.(Niestety bardziej nizinny charakter i rybostan)
    Ogólnie je¿eli chodzi o technikê ,jest przechlapane dla nowicjuszy. Wiêkszo¶æ roku g³ownie w pó³roczu cieplejszym jest na niej dosyc niski stan wody. Zjawisko to wystêpuje ,gdy kilka tygodni popada niewiele lub wcale. Po takim okresie musi nast±piæ wiêksza ilo¶æ opadów ,¿eby woda siê podnios³a w miarê normalny stan.(Przeciwieñstwo Wielopolki i Wis³oki) Powodem tej stabilnej retencji jest to ,¿e rzeka bierze ¿ród³a w lasach na równinie.
    Dodatkowo sprawê nam utrudnia m³yn
    mocno wykorzystuj±cy jej wody dla swojej eksploatacji. W takim okresie niskiego stanu kilka razy na dobê woda zmienia swój poziom ok 30 cm. utrzymujê siê taki stan ok 2 , 3 godzin po ka¿dym podniesieniu.(rano i wieczór ok godziny 18,czyli w lecie zostaje nam jeszcze troche widoku) Ryby w okresie podniesionego stanu wychodz± w obrêb ca³ego koryta i penetruj± wtedy ka¿dy zakamarek. Po kilku godzinach gdy stan znowu opada wchodz± w wiêksze do³ki i dziury ,zero ¿erowania mo¿na je prosiæ, rzucaæ wszystko na g³owê i nic. Wiêc w okresach takich trzymamy siê zaledwie tych kilku godzin na dobê podniesionego stanu wody. Jeste¶my uratowani gdy jest bardziej d¿d¿yste lato,ale poza nim mamy t± drug± lepsz± po³owê roku ,gdy jest wiêkszy stan wody.
    Tyle je¶li chodzi o porê wêdkowania.
    W porze letniej ¶redni± g³êboko¶æ na opisanym przeze mnie odcinku oceni³bym na jakie¶ 40 cm w drugim pó³roczu na ok 60 cm.
    S± miejsca co maj± 30 cm ,ale jest ca³a masa do³ków dochodz±cych nawet do 1.7m. Trzeba szukaæ ich za zwalonymi drzewami, mini tamami z ga³êzi ,których tam nie brakuje,na zakrêtach(najg³êbsze). Na Tuszymce s³owo do³ek = wiêksza ryba 100% Z³owienie tej ryby= zale¿nie od umiejêtno¶ci zachowania siê na tej rzece 70% w dó³ . Odno¶nie zachowania ,na tej rzece mimo nieznacznie zwiêkszonego poziomu wody nadal pozostaje ona dosyæ przejrzysta ,co u³atwia ryb± dostrze¿enie naszej sylwetki ju¿ od samego dna. Gwarancja ,¿e jak staniesz przy do³ku - to masz pozamiatane. Na otwartym brzegu ,których na szczê¶cie tam niedu¿o jest podczas lata, w jesieni niestety wiêcej(brak zieleni ,ale nadal du¿o krzewów i drzew) trzeba podchodziæ w pozycji schylonej,kryæ siê za drzewami, ,nie jest zabronione klêczenie nie ¿eby pomodliæ siê z braku cierpliwo¶ci, tylko po¶migaæ ma³± obrotówk± gumk± czy woblerkiem. Zapomnia³em dodaæ ,¿e mo¿na siê te¿ poczo³gaæ. Dla tych co nie toleruj± ¿adnej z tych pozycji pozostaje jedynie metoda ob³awiania pod pr±d i zwijanie przynêty razem z pr±dem,bardzo skuteczna tam mimo ,¿e nie wszêdzie s± mo¿liwosci techniczne (Brak miejsca dla ruchu wêdziskiem) . Bardzo skutecznie ³owi siê tym sposobem na ma³e p³ywaj±ce woblerki w kolorach naturalnych rybek. Gdy jest woda na tyle podniesiona ,¿e lekko mêtna bardzo dobrze na pstr±gi sprawdzaj± siê mocno jaskrawe ,te same przynety wrêcz o kolorach fluorosencyjnych. Woblerek jest tam najbardziej praktyczn± przynet± poniewa¿ daje nam mo¿liwo¶ci odej¶cia przynêt± od nas ,a wiec nie sp³oszenia ryb. Drug± technik± na ,któr± z³owi³em tam wiele pstr±gów jest bardzo wolne przytrzymywanie i prowadzenie woblerka pod pr±d nalezy pamiêtac o naszym kamufla¿u. Typowa technika kleniowa. Bardzo dobrym wyj¶ciem jest brodzenie tam w woderach, ale zdaje ono egzamin tylko je¶li ¶migamy pod pr±d i ¶ci±gamy z pr±dem.( Ma³a woda , ryzyko sp³oszenia ryb)Pomijaj±c to noszenie woderów i tak jest tam bardzo funkcjonalne bo daje nam mo¿liwo¶æ zmiany brzegu w p³ytszych miejscach. W miesi±cach wiosennych a¿ do koñca czerwca bardzo dobre s± przezroczyste twisterki z brokatem imituj±ce narybek. Puzniej jako¶ rybki odbiegaj± od gumek i bardziej preferuj± obrótówki ,wachad³ówki w zielonych kolorach poza wspomnianymi woblerkami. Wiele razy uda³o mi sie z³owiæ wymiarowego pstr±ga na najwiêksze numeracje obrotówek . Znany jest terytorializm pstr±ga je¶li zajmie jaki¶ ciekawy do³ek broni go przed intruzami ,widocznie wielkie obrotówki skutecznie imituj± takiego intruza .Ale odradzam t± technikê jest ona za toporna i mamy wieksz± szansê sp³oszyæ tak ryby ,ni¿ trafiæ w tego pstr±ga. W ekwipunku spinningisty na Tuszymce stawiam wiêc przynêty w nastêpuj±cej kolejno¶ci:
    1. ma³e p³ywaj±ce woblerki w stonowanych naturalnych kolorach (Podczas mêtnej wody jaskrawe kolory ale sprawdzi³o mi siê to tylko na pstr±gu)
    2.niewielkie obrotówki w kolorach srebrzystych zielony kolor sprawdzony . Ta sama kolorystyka i wielko¶æ z wachad³ówkami (mam wiele tamtejszych dorodnych kleni na ich koncie )
    3. Na koñcu postawi³ bym gumki w stonowanych kolorach ma³e ripperki ,a do koñca czerwca skuteczne przezroczyste z brokatem.
    Wracaj±c do koñcowego tematu rybostanu mo¿na liczyæ prucz potokowca na têczaka (z³owi³em 4 sztuki)
    Z³owi³em te¿ 2 lipienie,ale wydaje mi siê ¿e te i te zawieruszy³y siê z materia³em zarybieniowym.Pragn±³ bym podkre¶liæ ,¿e pstr±gi z Tuszymki zaczê³y trzeæ siê ju¿ pod koniec lat 90-tych wiêc wyrobi³a siê tam lokalna populacja. W wiêkszych do³kach na wstecznym pr±dzie mo¿emy liczyæ na wymiarowego szczupaka. Max 2 kg ,chyba ¿e jaki¶ prze¿uci siê z przed jazu w m³ynie z Ocieki pod czasz wysokich wód. Obserwowa³em nieraz takie zjawisko ,¿e po wysokich wodach na tym odcinku pojawia³y siê wiêksze szczupaki. Poza tym w tej rzece szczupak jest najwiêkszym wrogiem pstr±ga.
    Z pozosta³ych gatunków wystêpuje tutaj p³otka ,jelec,ukleja,kie³b , rzadziej okoñ,¶liz,ostatnio spotyka siê karasie i tak jak kto¶ wspomnia³ trafia³y siê karpie ,ale to tylko te ryby co pochodz± ze zbiorników na tej rzece w tym szczupaki (Kamionka ,Cierpisz,przed m³ynie w Ociece) Je¶li one siê trafiaj± to pewien czas i schodz± do Wis³oki. Tuszymka za bardzo je czêstuje zimn± wod± i mocnym pr±dem. Przypominam ,¿e potokowiec teraz ca³y czas jest chroniony.
    W razie dalszych pytañ pisaæ postaram siê udzieliæ odpowiedzi przed wasz± wypraw± na t± rzeczkê. :)

    @Dzach, witamy na forum. Jakby¶ popracowa³ jeszcze nad Swym postem i doda³ kilka fotek rzeki to by³by dobry artyku³ na strone g³ówn±. Pozdrawiam.
    Postaram siê dopracowaæ wszystko ,przepraszam ale zapomnia³em siê przywitaæ i pozdrowiæ wszystkich! W najbli¿szych dniach macie wiêcej fot i info o tej rzece.(Tymczasem totalny brak czasu)


    Pamiêtam jak czasem przeje¿d¿a³em przez most na tej rzeczce w miejscowo¶ci D±bie (chyba). Utkwi³ mi w pamiêci taki mini próg tu¿ poni¿ej mostu. Ogólnie typowa dla naszego okrêgu pstr±gowa rzeczka, podobna do Trzebo¶nicy.
    Czyta³em gdzie¶ kilka lat temu, ¿e by³a zarybiana równie¿ lipieniem.

    PS Witaj na forum.
    Witaj, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Twoim postem, odzyska³em wiarê w t± rzekê. Czy ³owi³e¶ na odcinku powy¿ej m³yna w Ociece? W³a¶nie tam wêdkowa³em, dok³adnie w miejscowo¶ci Zd¿ary. Zacz±³em kilkaset metrów poni¿ej mostu, tam zaczyna³y siê pierwsze g³êbsze do³ki. Trzeba przyznaæ, ¿e kleni by³o na prawdê sporo, w ka¿dej dziurze mieszka³a co najmniej jedna sztuka. Dodatkowo chêtnie atakowa³a ¿ó³tego woblera, mo¿liwe ¿e to dziêki wy¿szemu poziomowi wody, który siê wtedy pojawi³ po kilkudniowych opadach.
    Czy zauwa¿y³e¶ zmianê rybostanu przed i po pêkniêciu tamy w Kamionce?
    Jeszcze jedno pytanie, napisa³e¶, ¿e pstr±g siê w Tuszymce rozmna¿a, ale z tego co wiem potrzebuje on do tar³a kamieni. Czy na odcinku poni¿ej Ocieki Tuszymka ma kamieniste dno?
    Na "moim" odcinku nie zauwa¿y³em takich elementów, dno by³o piaszczyste.
    Do tar³a potrzebny mu ¿wir, przy czym nie musi to byæ w³a¶nie ta rzeka. Je¶li ma ona jakie¶ dop³ywy mo¿e w³a¶nie tam siê wycieraæ.
    Raz mia³em tylko okazjê (ok 10 lat temu) powêdkowaæ w górê od m³yna ale by³em wtedy z ¿ywcem na szczupaka niedaleko przed tam±. Ale znam odcinek powy¿ej ,ma on ten sam charakter co dolny bieg oprócz tego ,¿e jest du¿o mniejsza woda ,p³ytsze koryto. (Koryto zosta³o tak ukszta³towane za spraw± 2 funkcjonuj±cych na niej m³ynów ,jeden zamkniêty zaraz po wojnie w miejscowo¶ci Wola Ociecka.)Tam na pewno stan poziomu nie jest taki zmienny jak poni¿ej m³yna. Odno¶nie tar³a wiele razy na przebiegu lat ,obserwowa³em wczesnym latem malutkie pstr±gi. To by³o systematyczne wiêc gwarantuje ,¿e siê tr± w jakim¶ pewnym stopniu skuteczno¶ci. Woda w pewnych nielicznych miejscach posiada ¿wirkowate dno . A w pewnych miejscach posiada du¿o sztucznego kamienia (opaski ,progi przy mostach).Te progi co wspomina o nich Andre s± zbudowane jeszcze w trzech miejscach od miejscowo¶ci Ocieka. Przy ka¿dym mo¶cie (1jeden w Ociece pod drog± g³ówn±,2 w miejscowo¶ci Wola Ociecka pod drogami asfaltowymi) Z mojego do¶wiadczenia wiem ,¿e w lecie podczas mniejszej zawarto¶ci tlenu zawsze do³ki za nimi by³y oblegane przez najwiêksze sztuki pstr±ga . W okresie ch³odniejszym pstr±g siê zachowywa³ podobnie jak kleñ szuka³ spokojniejszych g³êbszych miejsc. Mimo ,¿e woda przez ca³y rok jest tam zimna max ok 15 stopni podczas najwiêkszych upa³ów (powodem bardzo g³êbokie i zacienione koryto plus w niektórych miejscach zróde³ka po drodze.) Dlatego wydajê mi siê ,¿e ta rzeka sprawia pstr±gom doskona³e warunki. A opowiadania o pstr±gach przy uj¶ciu Tuszymki na Wis³oce s± jak najbardziej autentyczne. Czasem siê pewnie zdarzy wyp³yn±æ niektórym osobnikom :). Z kolei je¶li chodzi o najwiêksze egzemplarze pstr±gów z Tuszymki ,z³owi³em ju¿ kilka sztuk powy¿ej 38 cm. Mój rekordowy mia³ 44 cm . W tym roku mój znajomy z³owi³ na obrotówkê sztukê na 47 cm. Tak ¿e przypuszczam ¿e najwiêksze egzemplarze ¶mia³o maj± w granicach 50 cm albo nawet wiêcej. :).
    PS. A teraz jadê do Rzemienia z kumplem na blachy nic wiêcej :P
    witam jestem nowy na forum
    Dzach ¶wietny opis Tuszymki!
    mieszkam w sumie niedaleko (5km)nie raz kusi³o mnie by tam spróbowaæ
    pospiningowaæ ta p³ytka woda rzeczywi¶cie troche odstrasza
    najbardziej interesuje mnie odcinek w okolicach Krownic
    w tym roku spróbuje na pewno i skorzystam z Twoich wskazówek
    ³owisz mo¿e na Kamionce?A mo¿e kto¶ z kolegów tam ³owi?
    interesuje mnie jeszcze Wielopolka...
    Kolego Woyytek na temat tej zeczki malo wiem ale przegladalem strone internetowa kola z Mielca oni organizowali zawody muchowe i jakies wyniki mieli to chyba pstragi sa Tesz mieszkam nedaleko Tuszymki w tym roku wykupie gorska to zobacze co tam plywa i niedaleko mamy Mlynowke w Rzemieniu znajomy mi muwil ze widzil tam jakies rybki
    Mam propozycje, je¿eli chcesz zapytaæ o jakie¶ ³owisko to za³ó¿ odpowiedni temat. W przeciwnym razie w temacie o Tuszymce zrobi siê ba³agan. Dodatkowo kto¶ kto zna Kamionkê niekoniecznie zagl±da do tematu po¶wiêconemu Tuszymce. Pytaj±c tutaj o te ³owiska mo¿esz straciæ wiele cennych informacji.
    Osobi¶cie nie znam ani jednego ani drugiego ³owiska, tylko trochê o nich s³ysza³em. Tutaj masz co¶ o Wielopolce:http://www.wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=2502
    Mam pro¶bê- pisz staranniej.
    Wszystko by³oby dobrze tylko akurat w linku który Bastu¶ poda³e¶ to tam wiêkszo¶æ w³a¶nie napisa³ Wojtek... :P wiêc du¿o siê nie dowie

    P.S
    mam zamiar na dniach siê wybraæ po³owiæ w³a¶nie na Tuszymke, wiecie mo¿e czy da siê tam ³owiæ i czy jest zamarzniêta? Interesuj± mnie miejsca w Ociece (na Woli ocieckiej?) i mo¿e na wysoko¶ci wsi Krownice.
    pozdrawiam :)
    musimy siê Pawle uzbroiæ w cierpliwo¶æ...
    próbowa³em w tym tygodniu dostaæ siê samochodem na ten nowy mostek od strony Krownic ale wymiêk³em
    wody nawet nie widzia³em ale jak dasz radê to napisz jak by³o!!!
    pod koniec tygodnia trochê sniegu ma zej¶æ to mo¿e jest jaka¶ szansa:confused:

    Wszystko by³oby dobrze tylko akurat w linku który Bastu¶ poda³e¶ to tam wiêkszo¶æ w³a¶nie napisa³ Wojtek... :P wiêc du¿o siê nie dowie No faktycznie masz racje, najpierw umie¶ci³em tu linka a dopiero potem sprawdzi³em kto tam pisa³, ale mo¿e kto¶ inny skorzysta...
    Mam do Ciebie powerpavloss pro¶bê: jak by¶ móg³ to za³ó¿ odpowiedni temat i napisz co¶ o Wielopolce(jakie ryby, jakie przynêty, metody,...). W koñcu z tego co widzê to j± trochê znasz, mo¿e wtedy równie¿ kto¶ inny skusi siê i podzieli swoimi do¶wiadczeniami. Dodatkowo móg³by¶ umie¶ciæ kilka zdjêæ w galerii ³owisk Podkarpacia(tylko najpierw musisz poprosiæ admina o utworzenie odpowiedniego albumu).
    Soory Bartek mialem pale z polskiego ale sie poprawie
    Witam dodaje kilka fotek rzeki zrobionych jeszcze w starym roku po pierwszych opadach ¶niegu.:)
    Na drugim zdjêciu widaæ na prawym brzegu dowody na wspomniane dobowe wahania poziomu wody na tej rzece.
    I nastêpne 3 fotki...
    Wszystkie fotki zosta³y zrobione przy minimalnie wy¿szym poziomie wody.
    Ostatnie zdjêcie zosta³o zrobione przy samym brzegu uwidacznia ono klarowno¶æ wody nawet przy lekko podwy¿szonym poziomie (przeciwieñstwo rzeki Wielopolki)
    Panowie orientujecie siê ile kosztuj± wody górskie? Chêtnie bym tam zamoczy³ kijka ale nie wiem czy siê op³aca :-)
    Dop³ata na wody górskie - 40 pln

    Dop³ata na wody górskie - 40 pln Dziêki. Te 3ostatnie fotki tak¿e z jesieni? Nie orientujesz siê jak to teraz wygl±da? By³em dzi¶ na swoich ³owiskach ale wszedzie lód. Trzeba czekaæ a cierpliwo¶ci brakuje.
    Wszystkie fotki s± z jesieni. Teraz to wygl±da podobnie tylko ok 30 cm wiêcej wody. Da siê wêdkowaæ. Niemniej jednak ten stan utrzyma siê jeszcze d³u¿szy czas. Nurt jest dosyæ porwisty i trzeba szukaæ miejscówek o bardzo spokojnym nurcie poniewa¿ ryba jest zmêczona po zimie.
    Obszed³em dzi¶ kawa³ek Tuszymki w okolicach Woli Ocieckiej oraz mostu kolejowego ko³o drogi Mielec-Dêbica ale niestety nawet pykniêcia. Ryby nie by³o w ogóle widaæ. Natomiast wêdkarzy tak, ca³kiem sporawa grupka zorganizowa³a sobie chyba wspólne ³owienie w okolicach mostu :-)
    ja mieszkam 4 metry od tej rzeki

    Potem przejdê siê i zrobiê kilka zdjêæ
    Mam takie pytanko, w profilu masz napisane ¿e jeste¶ z Woli, natomiast wed³ug zumi.pl nad Tuszymk± nie ma takiej miejscowo¶ci, jest co najwy¿ej Wola Ociecka. Czyli jak to jest, na Podkarpaciu mamy dwie Tuszymki?

    Dzisiaj odwiedzi³em t± rzeczkê w miejscowo¶ci Ocieka. Na pocz±tku by³o niez³e, komary nie atakowa³y a ryby skuba³y, potem by³o ju¿ znacznie gorzej wpakowa³em siê w jaki¶ hardcorowy odcinek i sielanka siê skoñczy³a, pojawi³y siê komaruchy i pokrzywy. Ogólnie jednak w porównaniu z innymi ³owiskami na których ostatnio by³em to tu zdecydowanie wêdkowa³o siê najprzyjemniej. Je¿eli chodzi o ryby to dwa klonki i dwa okonki plus dwie ryby zaczê³y szaleæ na powierzchni i siê spiê³y.
    To pierwsze wiem gdzie jest nie daleko mnie w tamtym roku z ojcem po³apa³em kilka ³adnych pstr±gów
    i kleni a okoni to by³a groma jak siê pojawia³y przymrozki to z³owi³em 5 lipieni
    1 lipek poszed³ z tego co pamiêtam to by³a ma³a gumka z 3 cm

    A najlepiej jest ³owiæ przed mostem i za mostem tam jest du¿o ryb
    NA mo¶cie metalowym od Woli Ocieckiej

    Dojechaæ do niego mo¿na
    jak sie jedzie na D±bie Tuszyme
    Jest taki szyld i pisze artprogres i tam na t± drogê pojechaæ i bêdzie most

    Porobiê
    kilka fotek

    dodam je
    dopiero w pi±tek po po³udniu

    bo jutro jadê na soline

    Pozdrawiam
    Emil:)
    Chyba bêdê musia³ siê wybraæ w Twoje rejony, bo co¶ czujê ¿e u mnie ciê¿ko bêdzie o co¶ wiêkszego. Rzeczka jest urokliwa ale brakuje grubej wody w dodatku technicznie jest dla mnie zbyt trudna. Widzia³em wczoraj sporo ciekawych miejscówek, ale nie mia³em zupe³nie pojêcia jak podaæ przynêtê i jak j± poprowadziæ poprawnie.
    Znam niestety miejscowych którzy mieszkaj±c nad Tuszymk±, regularnie k³usuj± na robaki. Po ich zdjêciach widaæ , ¿e jednak ci±gle jakie¶ rybki mo¿na tam spotkaæ.
    Nawet siê nie ³udzi³em, ¿e miejscowi nie ³owi± tam na robaka. Takie zachowania w Polsce s± tak powszechne, ¿e nale¿y z góry za³o¿yæ ¿e wystêpuj±.

    By³em tam kilka dni temu, znowu w okolicach Ocieki. Przez kilka godzin spinningowania uda³o mi siê wyj±c tylko jedn± rybê(kleñ ok. 25cm), ale brañ by³o znacznie wiêcej. Nie wiem dlaczego, ale strasznie du¿o ryb straci³em zaraz po zaciêciu. Szczególnie bolesna by³a strata klenia w okolicach 35cm, wzi±³ na niezawodn± Alaskê Dorado. Nastêpnym razem bêdzie mój...
    Tuszymka zaczyna mi siê coraz bardziej podobaæ, czujê ¿e spêdzê tam w najbli¿szym czasie sporo czasu, tylko muszê kupiæ co¶ na komary...
    "£adne" to znaczy jakie? W tak ma³ej rzece o pobicie mojego kleniowego rekordu(48cm) pewnie nie mam co liczyæ, ale 40-taki chyba wystêpuj±?
    W jakich porach roku ³owili¶cie pstr±gi? Latem te¿ co¶ bra³o?
    foteczka Tuszymki
    By³em dzi¶ z koleg± siê przejechaæ motorem
    i postanowi³em zobaczyæ miejsce czy ³owi kto
    tam gdzie kolega doda³ to ¶rodkowe zdjêcie tylko ze ja py³em po drugiej stronie
    by³o tam 2 spinningowców na tej miejscówce ale tam dalej
    za zakrêtem jest co¶ fajnego nawêd sam nie wiedzia³em o tym miejscu tylko us³ysza³em szum wody i chcia³em zobaczyæ to a sami zobaczycie na fotkach
    w moim miejscu bardzo czêsto chodz± i kontroluj±
    a i ta tama bardzo spiêtrzy³a wodê fajne klenie wyskakiwa³y po komary
    Kolego Emil!
    Fajnie ¿e udzielasz siê na forum,ale czasami trudno zrozumieæ Twoje posty.Proszê ¿eby Twoje teksty mia³y jaki¶ sk³ad i ³ad, no i mniej b³êdów ortograficznych.

    ADMIN nie ¶pij!:)
    £owie na tej rzece jakie¶ 3 lata najczê¶ciej ³owie na odcinku od Zd¿ar po m³yn w Ociece i mogê zapewniæ ¿e wystêpuj± na niej piêkne klonki które mo¿na z³owiæ na wobki lub obrotówki mój najwiêkszy okaz mia³ 49cm na wobka:)du¿o te¿ z³owi³em na chleb ,który p³yn± a one go ³apa³y,piêkne widowisko.Wystêpuje tam równie¿ mnóstwo ma³ych okoni które bior± bez problemu na ma³e gumki,najczê¶ciej o kolorze czerwonym. Je¶li chodzi o pstr±ga to zdarzy³o mi siê ino jednego z³owiæ,chod¼ by³o zarybniane pstr±giem i lipieniem prawdopodobnie jakie¶ cztery lata temu.

    Kolego Emil!
    Fajnie ¿e udzielasz siê na forum,ale czasami trudno zrozumieæ Twoje posty.Proszê ¿eby Twoje teksty mia³y jaki¶ sk³ad i ³ad, no i mniej b³êdów ortograficznych.

    ADMIN nie ¶pij!:)
    Fakt.Polska gramatyka i ortografia nie nale¿± do naj³atwiejszych ale przynajmniej podstawy s± do ogarniêcia.Naprawdê:D

    Kolego Emil!
    ADMIN nie ¶pij!:)
    Có¿ ja mogê, ka¿dy pisze tak jak potrafi :D Kolego Emil zanim naci¶niesz przycisk "Zatwierdz odpowied¼" przeczytaj pisany przez siebie tekst kilka razy :)
    ok spieszy³em siê koledzy

    Có¿ ja mogê, ka¿dy pisze tak jak potrafi :D Kolego Emil zanim naci¶niesz przycisk "Zatwierdz odpowied¼" przeczytaj pisany przez siebie tekst kilka razy :) a ja wiem co mo¿esz... ka¿dy pisze jak pisze, ale na forum chyba s± moderatorzy i g³ównie do nich powinno nale¿eæ poprawianie wypowiedzi userów i kontrolowanie tre¶ci pisanej przez u¿ytkowników.
    Móniek nieh karzdy sie fstydzi za to jak piszye. Morzna poprafic co ktur± wypowiedx ale jak ktu¶ poplenia kilka bleduw w zdaniu to nieh nie pisze facale bo nikt takiej wypofiedzi nie werzmie na pofarznie.

    A teraz wróæmy do tematu Tuszymki.
    Bylem z kumplem przejechaæ siê rowerem na k³adkê w miejscowosci Tuszymy

    By³ jeden wêdkarz postali my chwile z nim i zaci±³ rybê by³ to kleñ tak na 45 cm
    nie wyci±gn±³ a potem pstr±ga 18cm jest fotka
    i jest parê zdjêæ
    a tu kilka fotek i rybka
    A widzia³em dzi¶ samochód przy rzece by³ to opel astra taki zielony

    fajne miejsce jest tam gdzie wpada ¶mierdziuch na obrotówkê by³o kilka kleni
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • nea111.keep.pl
  • 
    Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Sweety Design by SZABLONY.maniak.pl.