ďťż
Sweety
SYLWESTER: filharmonia, teatr: bilety
Teatr Przedmieście w Łańcucie
Teatr Maska w Rzeszowie
teatr tańca
McDonald's w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej
Oświadczny po irlandzku / Leap Year (2010)
potrzebna mała pomoc :)
Czy gimnazjum to 3 lata stracone?
ARCHITEKTURA - polecam skuteczny kurs rysunku
grafik - pracownik marketingu
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • funlifepok.htw.pl

  • Sweety

    W pejzażu Rzeszowa i regionu ważną rolę kulturotwórczą pełnią: Państwowy Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Teatr Lalki i Aktora "Kacperek" oraz powstały pod koniec 1999 r. Teatr "Maska".
    Teatr im. Wandy Siemaszkowej - pierwszy profesjonalny teatr dramatyczny w Rzeszowie został założony w 1944 roku jako Teatr Narodowy. Obecny budynek teatralny to dawny gmach Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", wzniesiony w latach 1890-1900. Pod kierownictwem wybitnej aktorki i reżyserki - Wandy Siemaszkowej debiutują na jego scenie tak znakomici artyści jak: Kazimierz Dejmek , Adam Hanuszkiewicz, Ignacy Machowski. Siedziba Teatru mieści się w zabytkowym budynku Towarzystwa "Sokół", w którym miało miejsce ważne, historyczne wydarzenie: w 1895 roku zostało założone Stronnictwo Ludowe, pierwsza w Polsce partia chłopska. Dzień dzisiejszy Teatru, to praca prawie 100-osobowego zespołu techników, administracji, obsługi sceny, a w tym prawie 30 - osobowego zespołu aktorów, wystawiającego w ciągu sezonu około 400 spektakli dla prawie 70 tys. widzów. Teatr dysponuje trzema scenami: "Dużą", "Kameralną" i "Na Zamku", na które przygotowuje 7-9 premier w sezonie. Ze względu na fakt, iż Teatr rzeszowski jest jedynym z nielicznych teatrów dramatycznych działających na terenie województwa, jego repertuar stara się uwzględnić gusty i potrzeby wielu grup społecznych, prowadząc ze swoją publicznością nieustający dialog. Wystawiana jest klasyka polska i obca, dramat współczesny oraz literatura dziecięca. Inscenizując Szekspira, Moliera, Calderona, Dostojewskiego, Bułhakowa, Steinbecka, Wyspiańskiego czy Witkacego, teatr nie unika także farsy, np.: Ayckebourne'a czy Frayn'a. Rzeszowski teatr realizuje trzy edycje festiwalowe: Rzeszowskie Spotkania Teatralne, o 35-letniej tradycji, Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe oraz Rzeszowskie Spotkania Plenerowe. Dzięki festiwalom przez deski rzeszowskiej sceny przechodzą w każdym sezonie dziesiątki najwybitniejszych polskich aktorów grających w spektaklach wybitnych reżyserów z takich teatrów jak: Stary z Krakowa, Wybrzeże z Gdańska, Współczesny, Ateneum czy Powszechny z Warszawy. Rzeszowskim Spotkaniom Teatralnym towarzyszy Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego oraz Biennale Sztuki Komputerowej, zaś każdej premierze wystawa plastyczna w teatralnej Galerii Foyer, w której prezentowali swe prace tak znakomici twórcy jak: m.in. Jerzy Mleczko, Janusz Stanny czy Józef Wilkoń. Osobną formą działalności Teatru jest praca edukacyjna, w której aktorzy rzeszowskiej sceny, poprzez programy teatralne dla dzieci i młodzieży, przygotowują od najmłodszych lat przyszłych widzów teatralnych. Współpraca teatru z instytucjami dobroczynnymi zaowocowała także wystawami oraz aukcjami prac najwybitniejszych polskich malarzy, grafików, rzeźbiarzy i rysowników.

    Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

    Budynek Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej wybudowany został w 1890 r. na siedzibę ówczesnej Rady Powiatowej. Biblioteka Wojewódzka, utworzona w 1955 r. posiada bogaty księgozbiór oraz szereg filii i punktów bibliotecznych na terenie miasta.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • nea111.keep.pl
  • ďťż
    Wszelkie Prawa ZastrzeĹźone! Sweety Design by SZABLONY.maniak.pl.